17 Kasım 2015

“Kontakt Lens ve Oküler Yüzey” başlığı altında bu yıl 45. ECLSO (European Contact lens Society of Ophthalmology)  Kongresi, ulusal ve uluslararası yaklaşık 15 ülkeden 300 oftalmologu 16 -17 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir’de  ağırladı.

Sayın Prof. Dr. Canan Gürdal’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Doğal Göz Güzelliğini Belirginleştiren Kontakt Lenslerin Ardındaki Bilim” başlıklı toplantı bilimsel programda yer alan Johnson & Johnson Vision Care “Gold” sponsorluğu oturumunda  gerçekleştirildi.

Oturumda Sayın Prof.Dr. Gürdal, kontakt lens inovasyonunun özellikle daha iyi görüş sağlayan mükemmel lensler üreterek kişilerin hayatında anlamlı bir değişiklik yaratacak teknolojiler üreterek bu hedefe ulaşmaya çalışıldığını belirtti. Hasta ihtiyaçlarının ve yaşam tarzlarının  önemli olduğunu, aynı zamanda göz hekimlerinin ihtiyaçlarının da optimal başarı için gözün fizyolojik ihtiyaçlarının birinci öncelik alınması gerektiği vurgulandı. Yenilikçi kontakt lensler, göz sağlığını en iyi şekilde koruyacak formda kullanıcıların ve hekimlerin mükemmel deneyimler edinmelerini sağlamaktadır. Yeni bir kategori oluşturan benzersiz EYE-INSPIRED™ Design (Gözün doğal yapısından esinlenen tasarım) ve konforu maksimize eden ve kontakt lense bağlı kuruluk ve iritasyonu azaltan çift etkili teknolojiye sahip 1-DAY ACUVUE® MOIST ailesinin yeni üyesi 1-DAY ACUVUE® DEFINE®’nın farklı ihtiyaçları karşılamayı amaçladığını vurguladı. Yeni doğal güzelliği belirginleştiren lensler gözün doğal güzelliğini belirginleştirirken limbal halkayı belirgin hale getirerek irisle mükemmel uyumu sağladığını, Beauty Wrapped in Comfort™ teknolojisi ile renkli pigmentler etafilkon A materyaline hapsedilmiş olup bir kontakt lens için temel kanıtlanmış özellikleri, şeffaf lensler ile aynı klinik performansı sunduğunu belirtti.

Sempozyumun Endüstri Destekli AR-GE oturumunda  Johnson & Johnson Vision Care Temsilen Türkiye’den Profesyonel İşler Müdürü Dr. Gülden Pınar Karaca Güzel “Eye-Inspired Innovation for your Patients” başlıklı konuşmasıyla hekimlere Johnson & Johnson Vision Care’in vizyonu, sorumlulukları ve yenilikleriyle ilgili bilgi aktarımında bulundu. ACUVUE® Marka Kontakt Lenslerin görme düzeltiminden daha fazlasını sunduğunu anlatan Dr. Karaca, Johnson & Johnson Vision Care’in güçlü araştırma & geliştirme kadrosu ve yaklaşımlarıyla bugün ve gelecekte yeni teknolojileri sunmayı hedeflediğine değindi.

Türk Oftalmoloji Derneği’nin desteği ile kontakt lens ve oküler yüzey alanında uzmanlaşmış uluslararası ve ulusal birçok önemli konuşmacının katıldığı bu bilimsel kongrede, yenilik ve güncel klinik uygulamalarının paylaşılmasının yanı sıra, kontakt lens ve uygulamalar ile ilgili özel kurslar da yer aldı.

Katılımcılar ayrıca, kongre alanında yer alan Johson and Johnson stantından  ACUVUE®‘nun yeni kategorideki  yeni ürünü 1-DAY ACUVUE® DEFINE® marka kontakt lenslerinin NATURAL SPARKLE™ ve NATURAL SHIMMER™ tasarımlarını inceleme fırsatı buldular.

Daha fazla bilgi için tıklayınız: http://www.eclso.eu