10 Haziran 2020

KONTAKT LENSLER ve COVID-19

10 Haziran 2020 

Avrupa Lens ve Lens Bakım Ürünleri İmalatçıları Derneği (EUROMCONTACT)’nin, “COVID-19 pandemisi süresince göz muayenesi ve kontakt lens uygulamalarına yönelik güncel önerileri”nin bulunduğu dokümana aşağıdaki butona tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Detaylı bilgilendirme metnini okumak için tıklayın


23 Mart 2020

Avrupa Lens ve Lens Bakım Ürünleri İmalatçıları Derneği (EUROMCONTACT) “COVID-19 Hastalığı ve Kontakt Lens Uygulaması ve Kullanımı” hakkında bir bilgilendirme metni yayınladı. Özet bilgiyi aşağıda paylaşıyoruz, detaylı bilgi için aşağıdaki butona tıklayarak 2 sayfalık dokümanı görüntüleyebilirsiniz.

Bulaşmayı en aza indirmek için 4 eylem 

Koronavirüs günlerinde kontakt lens (KL) uygulaması daha zor hale gelebilir. Kontakt lens uygulayıcıları olarak, mevcut bilimsel kanıtlara dayanarak KL uygulaması sırasında COVID-19'un bulaşmasını en aza indirmek bizim sorumluluğumuzda. 

Hastalarınız için 4 önemli nokta

Hijyen konusundaki mesaj kontakt lens (KL) hastalarına güçlü bir şekilde iletilmeli ve gözlerine ve KL'lerine dokunmadan önce ellerini iyice yıkamaları gerektiği hatırlatılmalıdır. Hastalara yeniden kullanılabilir KL'lerini doğru şekilde temizlemeleri ve tamamen dezenfekte etmeleri gerektiği ve kullan-at KL'lerin önerilenden daha uzun süre kullanılmaması gerektiği de hatırlatılmalıdır. Hastalar diğer hastalıklara ait kılavuzlarla uyumlu olarak, hasta olduklarında kontakt lens kullanmamalıdır.

Detaylı bilgilendirme metnini okumak için tıklayın