×

Warning message

Could not find a Solr index corresponding to your website and environment. Your subscription contains these indexes: CLQV-157005.test.visioncarenl, CLQV-157005.test.visioncareme_en, CLQV-157005.dev.visioncarefr, CLQV-157005.test.visioncareemea, CLQV-157005.test.visioncaretr, CLQV-157005.dev.visioncareat. To fix this problem, please read our documentation.
11 Aralık 2015

Türk Oftalmoloji Derneği’nin düzenlediği 49. Ulusal Oftalmoloji Kongresi, 4-8 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Konusunda uzman birçok yerli ve yabancı konuğun konuşmacı olarak katıldığı ve merhum Dr. Bülent Artuner’in anısına düzenlenen kongre, bu yıl uzun bir aradan sonra Antalya yerine İstanbul’da konuklarını ağırladı.

Uzman konuklar ve deneyimli hocalar kongre sırasında konferans, panel, sempozyum, “Uzmanına Danış” ve “Endüstri” oturumları, canlı cerrahiler ve kurslar ile bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştılar.

Yaklaşık 2800 katılımcının takip ettiği kongre kapsamında Johnson & Johnson Vision Care  sponsorluğunda düzenlenen “1-DAY ACUVUE® DEFINE® ile Oküler Sağlık ve Doğal Güzellik” konulu “Uzmanına Danış” oturumunda Prof. Dr. Canan Gürdal ve Dr. Sibel Öncü konuşmacı olarak yer aldı. Oturumlarda Prof. Dr. Gürdal ve Dr. Sibel Öncü, kontakt lens innovasyonunda daha iyi görüş sağlayan mükemmel lensler ve kişilerin hayatında anlamlı değişiklik yaratacak teknolojiler üreterek hedefe ulaşmaya çalışıldığını belirttiler. Oturum sırasında optimal başarı için gözün fizyolojik ihtiyaçlarının birinci öncelik alınmasının gerektiği vurgulanarak yeni innovatif kontakt lenslerin göz sağlığını en iyi şekilde koruyacak şekilde kullanıcıların ve hekimlerin mükemmel deneyimler edinmelerini sağladığı belirtildi. Ayrıca, yeni bir kategori oluşturan benzersiz  EYE INSPIRED™ Design (Gözün doğal yapısından esinlenen tasarım) ve konforu maksimize eden ve kontakt lense bağlı kuruluk ve irritasyonu azaltan çift etkili teknolojiye sahip 1-DAY ACUVUE® MOIST  ailesi yeni üyesi 1-DAY ACUVUE® DEFINE®‘ın farklı ihtiyaçları karşılamayı amaçladığını değinildi. Yeni doğal güzelliği belirginleştiren lenslerin limbal halkayı belirgin hale getirerek irisle mükemmel uyumu sağladığı, bunun yanı sıra Beauty Wrapped in Comfort™ teknolojisi sayesinde şeffaf lensler ile aynı klinik performansı sunduğunu  aktarıldı.

1-DAY ACUVUE® DEFINE® Marka Kontakt Lenslerin teknolojisi ve hastalara sağladığı yararların anlatıldığı oturumda, araştırma sonuçlarına göre hasta ihtiyaçlarının artık doğal güzellik üzerine yoğunlaşmaya başladığı ayrıca vurgulandı. 1-DAY ACUVUE® DEFINE® tasarımlarının detaylı bir şekilde anlatılmasının ardından hijyenik bir uygulama için özel ekipmanlar getirilerek katılımcı hekimlerin NATURAL SPARKLE™ ve NATURAL SHIMMER™ çeşitlerini deneyimlemeleri için lens-on-eye oturumu düzenlendi. Hekimlerin lens öncesi ve lens sonrası fotoğrafları çekilerek geribildirimleri alındı.