×

Warning message

Could not find a Solr index corresponding to your website and environment. Your subscription contains these indexes: CLQV-157005.test.visioncarenl, CLQV-157005.test.visioncareme_en, CLQV-157005.dev.visioncarefr, CLQV-157005.test.visioncareemea, CLQV-157005.test.visioncaretr, CLQV-157005.dev.visioncareat. To fix this problem, please read our documentation.
22 Nisan 2016

Türk Oftalmoloji Derneği’nin yıllık bilimsel programında her yıl düzenlenen Ulusal Kongre’den sonra en fazla katılımın gerçekleştiği toplantılardan birisi olan Nisan Kursu 36. kez merhum Op. Dr. Hülya Nurgün Orer anısına 1-3 Nisan tarihlerinde TOD Ankara Şubesi tarafından düzenlendi . Kursun bu yıl  konusu ‘Glokom’ olup, halk arasında göz tansiyonu ve karasu adlarıylada bilinmektedir. Glokom dünyada ve ülkemizde milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır.

Uzman konuklar ve deneyimli hocalar kongre sırasında sinsi bir hastalık olan glokomun rutin muayene sırasında göz hekimleri tarafından teşhisinin konulması ve diğer detaylar konusunda bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştılar.

Yaklaşık 750 katılımcının takip ettiği kurs sırasında ACUVUE® standı da kursiyerlerin yoğun ilgisini çekti. Standımızda yer alan ekibimiz yaklaşık 500 kişilik bir katılımcı grubunun ACUVUE®  ürünlerini tanıması sağlarken hekimlerden gelen sorularını da yanıtladı.