LACREON® içeren YENİ 1-DAY ACUVUE® DEFINE® Marka Kontakt Lensleri sunarız.

LACREON® içeren 1-DAY ACUVUE® DEFINE® Marka Kontakt Lensleri, bütün iris desenlerini, maskelemeden, eşsiz bir şekilde tamamlayarak doğal görünümlü göz güzelliğini ortaya çıkartır. 

BEAUTY WRAPPED IN COMFORT™ teknolojisi sayesinde, pigmentlerin tamamı, kanıtlanmış 1-DAY ACUVUE® MOIST materyalinin içine gömülmüştür.

Kullanıcılar aynı zamanda, ACUVUE®’nin patentli teknolojisi LACREON®’un içeri hapsettiği nemden ve UV maruziyetinin azalmasına yardımcı olan UV blokajından da yararlanırlar.* 

1-DAY ACUVUE® DEFINE® Marka Kontakt Lensleri deneyen her 10 kullanıcıdan 9’u doğal göründüklerini ve gözlerinin daha güzel göründüğünü söylüyorlar1.

 

ACUVUE® DEFINE® with LACREON®

Parametreler

8.5 mm temel eğri/14.2 mm çap

DAHA FAZLA

Diyoptri aralığı (her iki temel eğri için)

-0.25D'den -6.00D'ye (0.25 aralıklarla),
-6.50D'den -9.00D'ye (0.50 aralıklarla)
+0.50D +1.00D

DAHA AZ

Önerilen değişim sıklığı

Günlük kullanım, günlük kullan-at

Ürün Detayları
Lens materyali Etafilcon A
Teknoloji BEAUTY WRAPPED IN COMFORT™ ve LACREON® Teknolojisini kullanarak dahili ıslatıcı ajan Polivinil pirrolidon (PVP) 

Oksijen aktarılabilirliği (DK/t)2: 25.5 x 10-9 (-3.00 D için)
Oksijen geçirgenliği2: 21.4 x 10-11
Su içeriği: %58

UV-blokajı*:  %97 UVB ve %81 UVA (Sınıf 2)

Temel eğri: 8.5mm
Toplam çap: 14.2mm
Merkez kalınlığı: 0.084 mm (-3.00 D için)
Sürtünme katsayısı: 0.023

 

* Tüm ACUVUE® marka kontakt lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasını engelleyen UV-blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini ALAMAZLAR. UV geçişi -1.00D lens ile ölçülmüştür.

Ambalaj solüsyonunun içerisinde, solüsyonun pH’ını kontrol etmek üzere borik asit ve disodyum tetraborat (sodyum borat) bulunmaktadır.

1. 2008, İtalya’da, 116 mevcut yumuşak kontakt lens kullanıcısı ve doğal göz güzelliği kavramını kabul edenlerde yapılan kantitatif çalışma. Dağıtım olmayan değerlendirme. JJVC arşiv verisi 2008.

2. Tüm Dk değerleri: 35°C’de, polarografik yöntem aracılığıyla belirlenmiş, Fatt birimleri, (sınır & kenar düzeltilmiş).

 

Faydalar

LENS BASKI TASARIMLARI

1-DAY ACUVUE® DEFINE® Marka Kontakt Lensler’de iki farklı tasarım bulunmaktadır:

 

 

1-DAY ACUVUE® DEFINE®  NATURAL SPARKLE™  

Işıldayan, parlayan bir etki verir.

 

 

1-DAY ACUVUE® DEFINE®  NATURAL SHIMMER™

İrise daha fazla derinlik ve daha yoğun bir renk etkisi verir.


BEAUTY-WRAPPED-IN-COMFORT™

 

KONFOR 
Daha konforlu bir lens kullanımının sağlanabilmesine yardımcı olacak, pürüzsüz ve ıslanabilir bir yüzey için, renksiz, ultra-ince etafilkon A, renkli pigmenti tamamen çevrelemiştir.1

GÖRME
Basılı desen lensin merkez kısmını kaplamamaktadır.2

SAĞLIK
Renkli halkanın eklenmesi oksijen geçişini etkilemez.3

 

 


LACREON® TEKNOLOJİSİ

 

- Sabahtan akşama kadar süren olağanüstü konfor.4

- Göz kırpmakla kaybolmayan, su-tutucu bir içeriği (PVP) kalıcı olarak gömen özel bir işlemden geçmiştir.

 

 


UV-BLOKAJI

 

- Sınıf 2 UV blokajı ile UV maruziyetinin azaltılmasına yardımcı olur.*

- Hastalar, ciltleri kadar gözlerinin korunmasını da önemsiyorlar.

 

* Tüm ACUVUE® marka kontakt lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasını engelleyen UV-blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini ALAMAZLAR. 

 
  1. JJVC arşiv verisi 2014.
  2. Bazı hastalar, özellikle düşük ışıklı ortamlarda, şeffaf bir lense göre görme performansında hafif bir azalma hissedebilirler.
  3. Sheardown H, Liu L and Jones L. Chemical characterization of 1-DAY ACUVUE® MOIST® and 1-DAY ACUVUE® Contact Lenses. Invest Ophthalmol Vis Sci 2006;47: E-Abstract 2388.
  4. UV Tüketici Görüşleri Anketi, Kasım 2011, 18-45 yaş arası yumuşak KL kullanıcıları (İngiltere, n=400; Polonya, n=300) ve KL düşünenler (Polonya, n=302) arasında internet üzerinden yapılmış anket çalışması.