gözlük kullanıcıları

Düşündüğünüzden daha büyük bir fırsat 

Daha iyi bir periferik görmeye kavuşmaları ve dünyalarındaki ayrıntıları daha fazla yakalayabilmeleri için hastalarınıza yardımcı olun.1

 

Gerçekleştirin. Konuşmayı başlatın

Görme düzeltimi seçenekleri konusunda vereceğiniz bilgilere hastalarınız güvenirler. Hastalarınız astigmatizmanın ne olduğunu anladılar mı? Kavramı anlamaları biraz zor olabilir, bu nedenle basit açıklamalar daha yardımcı olabilir.

 

 

Onlara tek olmadıklarını anlatın – astigmatizma, nüfusun neredeyse yarısını etkileyen yaygın bir hastalıktır.2

 

Kişiye özel çözümü vurgulayın 

Tüm astigmat tipleri için torik lensler bulunmaktadır, düşük dereceli, monoküler ya da uzak ve yakın görememenin bir arada olduğu durumlar.

 

Detayları görebilme ile onlara ilham verin

ACUVUE® Marka ASTIGMATISM'e yönelik kontakt lensler, gözlük kadar iyi bir görme keskinliği sağlayarak, hastalarınızın çevrelerindeki tüm ayrıntıları yakalayabilmelerini sağlarlar.1

 

Konfor ve beklentileri konusunda onlara güvence verin 

Gözlük kullanıcılarının %73’ü, ACUVUE® Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynlı Kontakt Lensler ile beklediklerini hatta beklediklerinden fazlasını bulabildiklerini söylüyorlar.3

 

Kolay takılıp çıkartılabildiklerinden söz edin 

ACUVUE® Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynlı Kontakt Lensler, deneyen gözlük kullanıcıları tarafından kolay takıldıkları ve kolay çıkartıldıkları şeklinde değerlendirilmişlerdir.4

 

Onlara, sağlıklı ve esnek yaşam tarzı seçenekleri önerin

Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler UV geçişine karşı yüksek derecede koruyuculuğa sahiptirler.*
ACUVUE® Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynlı Kontakt Lensler, iki haftada bir değişen yeniden kullanılabilir veya günlük kullan-at lensler şeklindeki esnek modaliteleri sayesinde, sık değiştirilen lenslerin sağlığa olan katkılarını sunarlar.

*Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasını engelleyen UV-blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini ALAMAZLAR.


 1. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Clinical evaluation of fitting toric soft contact lenses to current non-users.  Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.
 2. Young G, et al. Prevalence of Astigmatism in Relation to Soft Contact Lens Fitting. Eye and Contact Lens 2011; 37 (1): 20–25. Prevalence of astigmatism >0.75DC in at least one eye is 47%.
 3. JJVC Arşiv verisi 2011; Randomize, bilateral, açık-etiketli, 1-aylık DW çok merkezli çalışma. Astigmatı olan gözlük kullanıcıları (yeni başlayanlar ya da bırakmış olanlar), N=114; gözlük kullanıcılarının, %73’ü denedikleri bu KL’in beklediklerine yakın veya beklediklerinden iyi olduğunu söylediler.
 4. JJVC Arşiv verisi 2011. Randomize, bilateral, açık-etiketli, 1-aylık DW çok merkezli çalışma. Astigmatı olan gözlük kullanıcıları (yeni başlayanlar ya da bırakmış olanlar), N=114; gözlük kullanıcılarının, sırasıyla, %72’si ve %76’sı, ASD lenslerinin kolay/çok kolay takıldığını ve çıkarıldığını söylediler.

 

TAKMAYA ARA VERMİŞ KULLANICILAR

Daha iyi bir kontakt lens deneyimi

Eğer hastanız, kontakt lensler ile daha önceden, kullanmayı bırakma ile sonlanan kötü bir deneyim yaşamışsa, onlara tüm torik kontakt lenslerin aynı olmadıklarını ve yeni nesil kontakt lensler ile teknolojide büyük gelişmeler meydana geldiğini anlatın.

 

Faydalı sorular:

 • Görmeniz gözlüklerinizle olduğu kadar iyi miydi?
 • Görme kalitenizde herhangi bir değişiklik gözlemlediniz mi? (örn. kenarlara dik baktığınızda ya da yatarken)
 • Gün içinde konforda değişiklikler oldu mu?

 

Kontakt lens kullanmayı bırakmadaki önemli faktörlerden birisi de konfordur1

Hastalarınıza, zorlayıcı ortamlarda olsalar bile, nemlilik ve tazelik hissinin günün sonunda da devam etmesine yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmış konfor teknolojilerinden söz edin2,3

 • Göz kırpmakla kaybolmayan, mükemmel bir konfor sağlayan, nemi tutan ıslatıcı ajanları lensin içine gömmüş HYDRACLEAR® PLUS ve LACREON®teknolojileri2,3,4,5
 • Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı Teknolojisi hastanın yaşam tarzı ne kadar hareketli olursa olsun, gün boyunca süren, net ve stabil bir görme sağlar6,7,8

 


 1. TNS VisionTrak Paneli, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya’daki tüketiciler 2007. Tüketicilerin %32’si rahatsızlık ve %26’sı kuruluk nedeniyle lens kullanmayı bırakmışlar. 
 2. Young G et al. Hydrogel Lens Comfort in Challenging Environments and the Effect of Refitting with Silicone Hydrogel Lenses. Optom Vis Sci (2007); 84(4): 302-308.
 3. JJVC Arşiv verisi, 2010. Randomize, deneklere-maskelenmiş, bilateral, çaprazlamalı dağıtım çalışması, 1 hafta DW, yumuşak torik kontakt lens kullanmakta olan hastalar. N=67, Gün boyunca tazelik ve yenilik hissi: 1DAMfA ile %59’u mükemmel / çok iyi bulmuştur, P<0.05.
 4. Sheardown H et al. Wetting Agent Release from daily disposable Toric Lenses. BCLA Poster 2011.
 5. Jones et al. Multicentre evaluation of two silicone hydrogel toric contact lenses. CLAE 2009 32;5: 210-254.
 6. Chamberlain P et al. Fluctuation In Visual Acuity During Soft Toric Contact Lens Wear. Optom Vis Sci 2011; 88: E534-538.
 7. JJVC Arşiv verisi 2010.
 8. McIlraith R et al. Toric lens orientation and visual acuity in non-standard conditions. CLAE 2010; 33 (1): 23-26.

 

SFERİK KULLANICILARI

Görmelerini iyileştirmek için cazip bir yöntem

Rutin kontroller sırasında, sferik kontakt lens kullanan astigmatlı hastalara, kendilerine çok daha iyi bir görme keskinliği sağlayabilecek olan, ACUVUE® Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynlı torik kontakt lensler önermek faydalı olacaktır.1

 

Görmelerini daha çok iyileştirme fikri ile onları ikna edin

Spherical wearers

 

Hızlı ve kolay takma

 • Yüksek takma başarısı: ACUVUE® Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynlı kontakt lensler, sferik lensler kadar kolay takılır2
 • Hızlı ve kolay takılabilirliği sayesinde, kendinizi sferik bir lens takıyormuş kadar güvende hissedebilirsiniz1,2,3
 • Üç dakikalık bir yerleşme süreci sonrasında lenslerin %85’i 0 pozisyonuna göre ±5° oryante olur 1
 • İlk takma başarısı: %952,3

 1. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Clinical evaluation of fitting toric soft contact lenses to current non-users.  Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.
 2. JJVC Arşiv verisi 2008 ve 2009, AOfA için.
 3. JJVC Arşiv verisi 2010 1DAMfA için. Randomize, deneklere-maskelenmiş, bilateral, çaprazlamalı dağıtım çalışması, 1 hafta DW, yumuşak torik kontakt lens kullanmakta olan hastalar. N=67. 

 

TORİK KULLANICILARI

Masanın diğer tarafındaki yaşantılarını keşfedin

Lenslerinden memnun olup olmadıklarını öğrenin ve tüm kontakt lenslerin aynı olmadığını söyleyin.

Yanlara uç bakışlarda ve başlarını eğdikleri zaman görmelerinin nasıl olduğunu öğrenin. Hobileri ve etkinlikleri hakkında sorular yöneltin.

 

Sorulacak kilit sorular:

 • Görmeniz gün boyunca net ve stabil mi?
 • Gözlerinizi hareket ettirdiğinizde ya da çok yanlara doğru baktığınızda görmeniz nasıl (Örn; araba kullanırken ya da spor yaparken)?
 • Gün boyunca aynı konforu mu hissediyorsunuz?

 

Farklı torik lens tasarımları ile farklı görme deneyimleri yaşayabilirsiniz 

Torik lens tasarımları arasındaki farklılıkları açıklamak önemlidir. Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD) Teknolojisi sadece ACUVUE® Marka ve ASTIGMATISM için üretilmiş kontakt lenslerde bulunmaktadır. Dört stabilizasyon zonu sayesinde, hastanızın yaşam tarzı ne kadar hareketli olursa olsun, başın veya gözün hareketlerinden en az seviyede etkilenerek, gün boyunca, net ve stabil bir görme sağlar.1,2,3

 

 
 • Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı sayesinde, her iki göz kapağının altında da, lens kalınlığında minimal değişkenlik olur, böylece göz hareketlerinden en az şekilde etkilenen, gün boyunca, stabil ve net bir görüş sağlamaya yardımcı olur1,2
 • Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı yer çekiminden daha az etkilenir, böylece hastalar, fiziksel aktivitelerden ve baş hareketlerinden etkilenmeyen net ve stabil bir görmeye kavuşurlar 2,3

Toric wearers

 


 1. Chamberlain P et al. Fluctuation In Visual Acuity During Soft Toric Contact Lens Wear. Optom Vis Sci 2011; 88: E534-538.
 2. JJVC Arşiv verisi 2010.
 3. McIlraith R, Young G, Hunt C. Toric lens orientation and visual acuity in non-standard conditions. CLAE 2010; 33 (1): 23-26.