LENSİN ARDINDAKİ TEKNOLOJİ

Benzersiz ASD teknolojisini sunar 

Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizayn (ASD) Teknolojisi sadece ACUVUE® Marka ASTIGMATISM için Kontakt Lensler içinde bulunmaktadır. Hastanızın yaşam tarzı ne kadar hareketli olursa olsun, baş veya göz hareketlerinden en az seviyede etkilenerek, gün boyunca, net ve stabil bir görme sağlayabilmek üzere dört stabilizasyon zonu kullanılmaktadır.1,2

 

Stabilisation
Stabilizasyon

 

  • Göz kırpılırken oluşangöz kapağının doğal basıncı ile lensler süratle oryante olur. ASD lensi yerine yerleştirir ve pozisyonu bozulmuşsa tekrar hizalar.
  • Her iki göz kapağının altında ki  lens kalınlığında minimal değişkenlik; göz hareketlerinden en az şekilde etkilenerek, gün boyunca, stabil ve kristal netliğinde bir görme sağlamaya yardımcı olur.1,2,3
  • Yer çekiminden daha az etkilenir, böylece hastalar, fiziksel aktivitelerden ve baş hareketlerinden etkilenmeyen net ve stabil bir görmeye kavuşurlar.1-4

 

Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı

 

Geleneksel Ballast Dizaynı 

 

1. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Clinical evaluation of fitting toric soft Kontakt Lensler to current non-users.  Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.

2. Chamberlain P et al. Fluctuation In Visual Acuity During Soft Toric Contact Lens Wear. Optom Vis Sci 2011; 88: 534-538.

3. McIlraith R, Young G, Hunt C. Toric lens orientation and visual acuity in non-standard conditions. CLAE 2010; 33 (1): 23-26.

4. JJVC Arşiv verisi 2008 & 2010. 

 

TAKMA KOLAYLIĞI

Şimdiye dek olmadığı kadar az çabayla

ACUVUE® Marka ASTIGMATISM için Kontakt Lensler hızla ve kolayca takılırlar, böylece size de sferik bir lens takıyormuş gibi güvenle hareket etme olanağını sağlar ve hastanın muayene koltuktuğunda  geçireceği süreyi azaltır.1,2 Gerçekten de, lenslerin %85’i ilk takılmalarından sonraki 3 dakikalık yerleşme süresi sonunda sıfır pozisyonuna göre ±5° oryante olurlar1 ve göz doktorları ilk takma sonrasında %95’lik bir ilk takma başarı oranı bildirmişlerdir.2,3

Araştırmalara göre, bir ay sonrasında göz doktorlarının %90’ı ASD lenslerinin hızlı ve kolay takıldığını; öngörülebilir oryantasyonu ve rotasyonel stabilitesinden memnun olduklarını bildirmişlerdir.1

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST ve ACUVUE® OASYS® Marka Kontakt Lensler sferik ve astigmatlı gözlerin %97’sine uyum sağlamaktadır4
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM, tüm günlük kullan-at torik lensler arasında en geniş parametre çeşitliliğini sunmaktadır

 

1. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Clinical evaluation of fitting toric soft contact lenses to current non-users.  Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.

2. JJVC Arşiv verisi 2008 & 2009; AOfA için.

3. JJVC Arşiv verisi 2010 1DAMfA için; subjektif refraksiyon temelinde; %100 fiziksel takma başarısı; Randomize, deneklere-maskelenmiş, bilateral, çaprazlamalı dağıtım çalışması, 1 hafta DW, yumuşak torik kontakt lens kullanmakta olan hastalar. N=67.

4. JJVC Arşiv verisi, Haziran 2011; 1-DAY ACUVUE® MOIST Marka Kontakt Lensler, sferik ve silindirik reçetelerin %94'ünü ve ACUVUE® OASYS® Marka Kontakt Lensler sferik ve silindirik reçetelerin %97'sini oluşturmaktadır. 

5. JJVC Arşiv verisi 2012. Ticari olarak piyasada bulunan ürün parametreleri temelinde. 1DAMfA çeşitleri, en yakın rakibine göre 2.8 kat daha fazla parametreye sahiptir. 

 

GÖRME FAYDALARI

Bulanıklıktan daha kötüsü, sürekli değişen bulanıklıktır

Torik lenslerin gün boyunca net görmeyi sürdürebilmeleri için yerlerinde kalmaları gerekir.

ACUVUE®’nin Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD), hastalarınıza baş ve göz hareketlerinden etkilenmeyen, net ve keskin bir görüş sağlar. Sonuç? Gözlük kadar iyi bir görme keskinliği ve gün boyu süren net görüş.1,2

Artık hastalarınız etraflarındaki tüm detayları yakalayabilecekler.

ASD Teknolojisi: Astigmata bağlı bulanıklığı ortadan kaldırır

ACUVUE®’nin ASD Teknolojisi, astigmata bağlı bulanıklığın olmadığı, stabil ve kristal netliğinde bir görme olanağını size sunar.

Faydalarını ve nasıl işe yaradığını öğrenin.

 

1. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Clinical evaluation of fitting toric soft contact lenses to current non-users.  Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.

2. Sulley A and Meyler J. Two unique technologies unite in a new daily lens for astigmatism. Optician 2010; 239: 6251 20-24.

KONFOR FAYDALARI

İki sıra dışı teknoloji, net fayda: Konfor

Tüm ACUVUE® Marka ASTIGMATISM için Kontakt Lenslerinin içine, gözün kırpılmasıyla kaybolup gitmeyen ıslatıcı ajanlar yerleştirilmiştir.1,2

Dolayısıyla, hastalarınız ister günlük kullan-at, ister yeniden kullanılabilir lensleri tercih etsinler, olağanüstü konfora ulaşırlar. 

 

HYDRACLEAR® PLUS Teknolojisi

 

ACUVUE® OASYS® yeniden kullanılabilir lenslerindeki HYDRACLEAR® PLUS Teknolojisi, kuru, sıcak ya da klimalı ortamlarda çalışırken bile olağanüstü konfor sunmaktadır.3

 

LACREON® Teknolojisi

 

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM içindeki LACREON® Teknolojisi, gözlerin nemlilik ve tazelik hissini günün sonunda bile korumak üzere tasarlanmıştır.4 Bu teknolojiyle, doğal gözyaşında bulunana benzer bir ıslatıcı ajan (PVP), kanıtlanmış etafilkonA materyalinin içine gömülmüştür.

1. JJVC Arşiv verisi 2010.

2. Sheardown H et al. Wetting Agent Release from Daily Disposable Toric Lenses. BCLA Poster 2011.

3. Young G, Riley C, Chalmers R & Hunt C. Hydrogel Lens Comfort in Challenging Environments and the Effect of Refitting with Silicone Hydrogel Lenses. Optom Vis Sci (2007); 84(4):302-308. Study undertaken with senofilcon A material with ACUVUE® OASYS® spherical lenses.

4. JJVC Arşiv verisi 2010. Randomize, deneklere-maskelenmiş, bilateral, çaprazlamalı dağıtım çalışması, 1 hafta DW, yumuşak torik kontakt lens kullanmakta olan hastalar. N=67, Gün boyunca tazelik ve yenilik hissi: 1DAMfA ile %59'u mükemmel/çok iyi bulmuştur, P<0.05.