NEDEN ÇOCUKLARDA ACUVUE® ÜRÜNLERİ SEÇİLMELİ?

Çocukların hareketli yaşamına uygun lensler

12 yaş ve altındaki çocuklara kontakt lenslerin önerilmesinden kaçınılması şeklindeki eğilimin en yaygın sebebi kontakt lenslerin bakımını yapabilecek olgunlukta olup olmadıkları konusundaki kaygılardır. Ancak, çocuklar, gençler ve kontakt lensler hakkındaki bir çalışmanın, Pediatride Kontakt Lensler Çalışması, sonuçları, 8 yaşındaki çocukların bile doğru bir lens bakımını uygulayabilecek yeterlilikte olduklarını göstermiştir. 

 

Çocukların hareketli yaşamına uygun lensler

 

ACUVUE®, çocuklar ve gençlerin başarılı bir şekilde kontakt lens kullanabilmelerini sağlayabilmek için çok sayıda günlük kullanılan ya da günlük kullan-at kontakt lens seçeneği sunmaktadır. Örneğin:

  • 1-DAY ACUVUE® MOIST, daha uzun süreli bir konfor için LACREON® Teknolojisi ile birlikte çocuklara uygun bir günlük kullan-at modalite sunmaktadır
  • ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS, pürüzsüz bir yüzey ve ideal konfor için gözün kendi doğal nemliliğini korumasına yardımcı olur – yeni kontakt lens kullanıcılarında bile
  • Astigmatı olan çocuklar için, 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM ve ACUVUE® OASYS® for ASTIGMATISM, özellikle spor veya diğer etkinlikler sırasında herhangi bir görme netliği ve stabilitesinden kayıp olmaksızın, gözlüklerinden kurtulmanın özgürlüğünü sunmaktadır
  • ACUVUE® tüm ürün yelpazesinde standart olarak UV maruziyetine karşı koruma sağlayan tek büyük,* ki bu özellik genç gözler için daha da önemlidir 

 

*Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler, zararlı UV ışınlarının gözünüze ve korneanıza ulaşmasına karşı korunmaya yardımcı olan Sınıf 1 veya Sınıf 2 UV-blokajına sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü veya çevresindeki alanları tamamen kapatmadıkları için, UV bloke edici güneş gözlüklerinin yerini ALAMAZLAR. 

 

1. JJVC Arşiv verisi 2009: 1 haftalık bilateral çaprazlamalı çalışma, 1 hafta süreyle 1-DAY ACUVUE® MOIST ve DAILIES® AquaComfort Plus® takılmıştır, N=1213. 

2. JJVC Arşiv verisi 2010; Randomize, deneklere-maskelenmiş, bilateral, çaprazlamalı dağıtım çalışması, 1 hafta DW, yumuşak torik kontakt lens kullanmakta olan hastalar. N=67; *P <0.05. 

3. Arşiv verisi JJVC 2002 ve 2012.

4. Hayes V, Schnider C and Veys J. An evaluation of 1-day disposable contact lens wear in a population of allergy sufferers. CLAE 2003 Jun;26(2):85-93.

5. JJVC Arşiv verisi 2010. Paralel gruplu, tek yönlü maskelenmiş, bilateral, randomize, kontakt lens kullanmakta olan hastalarda yapılan dağıtım çalışması. 1 haftalık günlük kullanım sonrasında, hastaların %71’i ACUVUE® OASYS®’in gözlerinde gün boyunca yorgunluk hissinin olmaması açısından mükemmel/çok iyi olarak değerlendirmiştir; ACUVUE® OASYS® kullanıcılarının %79’u asla / çok nadir yorgunluk hissettiklerini bildirmiş ve %91’i lenslerinin gözlerinde olduğunu fark etmediklerini bildirmişlerdir. N=171. 

6. Sulley A, Young G, Lorenz K & Hunt C. Clinical evaluation of fitting toric soft contact lenses to current non-users.  Ophthalmic Physiol Opt 2013, 33, 94–103.

7. Chamberlain P et al. Fluctuation In Visual Acuity During Soft Toric Contact Lens Wear. Optom Vis Sci 2011; 88: 534-538.

8. McIlraith R, Young G, Hunt C. Toric lens orientation and visual acuity in non-standard conditions. CLAE 2010; 33 (1): 23-26.