HASTALARINIZIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Derinlemesine sorular ve klinik araçları birlikte kullanmak, hastanızın mevcut lens kullanımı ve bakım alışkanlıklarının oküler fizyoloji üzerindeki etkilerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Özel bazı soruları sorarak hastalarınızın konfor ve sağlık konularında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacak kapıyı açabilir.

Unutmayın: Gözler, onların söylemediklerini söylüyor olabilir

Klinik derecelendirme skalaları, temel, konforla ilişkili fizyolojik ölçümlerin standartlaştırılmış bir değerlendirmeye imkan sağlayabilir, örneğin:1

  • Limbal hiperemi
  • Korneal boyanma
  • Bulbar hiperemi
  • Papiller konjunktivit 

 

Derecelendirme skalaları

 

İLETİŞİM KURUN

Talk to your patients about your assessment – including how they score on comfort related physiological measurements – and help them understand the rationale for your recommended contact lens and wear-and-care routine.

There are two key ways to helping your patients stay healthy and comfortable in contact lenses:

 

Doğru lens 

Hastanıza farklı bir kontakt lensin takılması, oküler konforunu iyileştirebilir. Mevcut tüm seçenekleri hastanıza sunmanız daha bilinçli bir karar vermesini sağlayabilir.

Derinlemesine sorular ve klinik araçları birlikte kullanarak, hastanızın mevcut lensinin, kullanım ve bakım alışkanlıklarının oküler fizyoloji üzerindeki etkilerini daha iyi anlamanıza ve farklı bir lense geçmenin yarar sağlayıp sağlamayacağına karar vermenizde yardımcı olabilir.

Lens takılması ve gelişmişiyle değiştirilmesi konusunda en önemli 10 ipucu

 

Doğru lens bakımı

Hastalarınıza basit bazı kullanım ve bakım kurallarına uymalarının daha berrak ve sağlıklı görmelerini sağlayacağını hatırlatın. acuvue.com.tr web sitesindeki 'Lenslerinizi nasıl takarsınız ve değiştirirsiniz' bölümünü göstererek, lenslerinin takılması ve bakımı ile ilgili talimatlarınıza daha iyi uymalarını sağlayabilirsiniz.

 

GEÇİŞ

ACUVUE® Marka Kontakt Lensler ile görebileceğiniz konfor 

ACUVUE® OASYS® Marka Kontakt Lenslere geçtiğiniz takdirde hastanızın bundan yarar sağlayıp sağlamayacağını belirleyin. Yeni yapılan, iki yıl süreli bir klinik çalışmada, bu lenslerle, konforla ilişkili temel sıkıntılarda iyileşme sağlandığı gösterilmiştir. Çalışmada ACUVUE® OASYS® lenslerinin göz dokuları üzerindeki etkileri, başlangıçtaki ve 24 ayın sonundaki sonuçların karşılaştırılmasıyla belirlenmiştir.2

Çalışmaya hem hidrojel kullanmakta olan, hem silikon hidrojel kontakt lens kullanmaya başlayan (mevcut lenslerinden ACUVUE® OASYS® lense geçiş yapanlar), hem de lens takmayanlar katılmıştır.

 

Sonuçlar

ACUVUE® OASYS® ile 2 yılın sonunda, kullanıcıların konforla ilişkili oküler fizyoloji ölçümlerinde anlamlı düzelmeler sağlanmıştır.

Hastalara yardım

Sonuçlar, çalışmayı tamamlayan 42 yumuşak kontakt lens kullanıcısından elde edilmiş olan bulguları göstermektedir. Hem insidans, hem de şiddette azalmalar tespit edilmiştir. Görseller sadece örnekleme amaçlıdır ve çalışmadaki derecelendirme skalasını göstermemektedir.

1. Derecelendirme skalaları Profesör Nathan Efron’dan alınmıştır, Queensland Teknoloji Üniversitesi, Optometri ve Görme Bilimleri Okulu, Avustralya. Çizimleri yapan Terry R. Tarrant.

2. Guillon M, Maıssa C.  Long-term effects of the daily wear of senofilcon A silicone hydrogel Kontakt Lensler on corneal and conjunctival tissues. Optometry (2010) 81, 671-679.