Koronavirüs (Covid-19) salgını ile birlikte, her zaman en önemli önceliğimiz olan hastalarımız, siz göz sağlığı uzmanlarımız ve çalışanlarımız olduğunu tekrar belirtmek, ve sizleri olabilecek en iyi şekilde desteklemeye devam edeceğimizi belirtmek isteriz.

 

Süreci çok yakından takip ediyoruz ve yüz ve göze dokunmaktan kaçınarak koronavirüsün (COVID-19) yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için halk sağlığı yetkilileri tarafından sağlanan bilgilendirmeleri destekliyoruz. Kontakt lenslere dokunmadan önce elleri yıkamak, temizlemek ve kurutmak gibi uygun kontakt lens bakım talimatlarını takip ederek kontakt lensler güvenli bir şekilde takılabilir. Hastalarınız ek güvenceye ihtiyaç duyarlarsa, kendilerini aşağıda belirtilen “hastalar için destek” bilgilerine yönlendirebilirsiniz.

Göz enfeksiyonundan korunma

Hastalarınız ister günlük kullan-at, ister yeniden kullanılabilir kontakt lens kullansın, kontakt lenslere dokunmadan önce hijyen kurallarına uymak her zaman olduğu gibi çok önemlidir.

Lensleri takıp çıkarmadan önce her zaman eller, sabun ve su ile yıkanmalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi kılavuzunu incelemek için buraya tıklayın.

Kendilerini iyi hissetmeyen hastalar

Kontakt lens hastalarınız rahatsızlandığında, iyileşene kadar kontakt lens yerine gözlük takmalarını önermeniz gerekir; çünkü bu dönemde gözlerinde normalden daha fazla rahatsızlık hissedebilir ve daha fazla uyuyabilirler. Uyurken kontakt lens takılmamalıdır.

Eğer günlük kullan-at lens takıyorlarsa, normalde yaptıkları gibi her kullanım sonrasında lenslerini atmaları gerekir. Eğer yeniden kullanılabilir lens takıyorlarsa, lensin üzerinde mikrop kalmadığına emin olmak için rahatsızlıkları geçtikten sonra yeni bir çift lens takmaları gerekir.

Lens temini

Hepimizin sağlık ve sıhhatini korumak için gerekli tüm adımları atarken, ürünlerimizi kullanan hastalarımıza karşı da bir sorumluluğumuz var, bu nedenle iş yerinize ACUVUE® kontakt lensleri temin etmeye devam edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Her şekilde yardımcı olabilmek için buradayız

Verdiğimiz bilgiler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, Johnson & Johnson Vision Müşteri Temsilcinizle iletişime geçebilir veya websitemiz üzerindeki ‘Bize Ulaşın’ bağlantısından bize yazın.

https://www.jnjvisioncare.com.tr/contact